flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

У ВР пропонують обмежити суддям зарплату

20 липня 2017, 13:51

Поступове підвищення посадових окладів суддів пропонують скасувати та з нового року зафіксувати їх розміри на рівні: 15 прожиткових мінімумів для судді місцевого суду, 25 — апеляційного та вищого спеціалізованого та 75 — для судді Верховного Суду.


Про це ідеться у проекті закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо посадового окладу судді № 6750, передає «Закон і Бізнес».

«Ситуація з фінансами в нашій країні стає все гірше і гірше. Катастрофічно зменшуються пенсії та інші соціальні виплати. Проте зарплати суддів, станом на сьогодні, зросли настільки, що є чи не найвищими в рейтингу судочинства світу»,— говориться у пояснювальній записці до проекту.

Як відомо, законом передбачено, що посадові оклади суддів поетапно підвищуватимуть до 2020 року. З 1 січня 2018 року для судді місцевого суду посадовий оклад становитиме 20 прожиткових мінімумів, а  для судді апеляційного чи вищого спеціалізованого суду – 30 прожиткових мінімумів. Починаючи з 1 січня 2019 року суддя місцевого суду отримуватиме 25 прожиткових мінімумів, а суддя апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 40 прожиткових мінімумів. А починаючи з 2020 року посадовий оклад судді місцевого суду становитиме вже 30 прожиткових мінімумів, судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 50 прожиткових мінімумів.

«Тобто, вершителі правосуддя з цього року будуть отримувати заробітну плату (винагороду) в рази більше, ніж навіть народні

депутати України, а саме: судді місцевих судів будуть отримувати від 23160 гривень, судді апеляційних судів – від 38600 гривень, а судді Верховного Суду – від 115800 гривень. Якщо додати надбавки за вислугу років, ступінь наукового звання, роботу з секретною інформацією та регіональний коефіцієнт, то найбільша заробітна плата (винагорода) суддів буде становити близько 300 000 гривень в місяць», — наголошує ініціатор законопроекту.

На його думку, заробітна плата судді чи чиновника не повинна більше ніж у 35 разів перевищувати середній рівень заробітної плати по Україні.

Тому проектом закону передбачається внести зміни до Закону «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якими виключити норми щодо збільшення з 1 січня 2018 року та в наступних роках розміру посадового окладу судді та встановити базовий розмір посадового окладу для судді місцевого суду – у розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – у розмірі 25 прожиткових мінімумів та для судді Верховного Суду – у розмірі 75 прожиткових мінімумів.

Закон і Бізнес