У системі правосуддя цілодобовою охороною забезпечено лише 153 приміщення, а 480 не охороняються взагалі. При цьому, працівники поліції не забезпечують належного виконання Тимчасового порядку забезпечення охорони судів.
Про це ідеться у листах представників судової влади до Президента та Прем'єр-міністра щодо вирішення проблеми охорони судів, передає «Закон і Бізнес».
Як підкреслюється у листах, суди, інші органи та установи у системі правосуддя на сьогодні розташовані у 801 приміщенні, з них 480 (60%) будівель не охороняються взагалі, 161 (20%) - тільки вдень, 7 (1%) - лише вночі, цілодобовою охороною підрозділами Національної поліції забезпечується лише 153 приміщень (19%).
«При цьому, працівники поліції не забезпечують згідно з чинним законодавством належного виконання Тимчасового порядку забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя а також підтримання громадського порядку в них, затверджених рішенням Вищої ради юстиції від 26.12.2016 № 3470/0/15 та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.12.2016 № 1352», — зазначено у зверненнях.
Покращити ситуацію з охороною приміщень судів можна шляхом прийняття постанови про перелік судів, інших органів та установ системи правосуддя охорона яких здійснюється підрозділами Національної поліції та Національної гвардії.
Як повідомляли раніше у ДСА, урядовий комітет схвалив перелік судів, охорона яких
здійснюється підрозділами Національної поліції та Національної гвардії, у редакції, запропонованій органами судової влади. Однак документ ще чекало технічне доопрацювання.
«На жаль, станом на сьогодні вказана вище постанова Кабінету Міністрів України так і залишається не прийнятою. Подальше зволікання з вирішенням питання щодо забезпечення належної охорони судів, інших органів та установ системи правосуддя, може мати непередбачувані наслідки, особливо в даний час, коли значно зросли ризики терористичної загрози», — резюмують представники судової влади та просять дати необхідне доручення для прискорення опрацювання та прийняття проекту постанови.