Уже майже 4 місяці працівники секретаріату ВРЮ не можуть ні піти у відпустку, ні звільнитися.
МАРИНА ЗАКАБЛУК
Нардепи запропонували механізм забезпечення прав і соціальних гарантій працівників секретаріатів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Так, звільняти, відправляти у відпустки цих людей будуть керівники секретаріатів зазначених органів. Та цей захід — тимчасовий.
Комітет Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому проект «Про внесення змін до Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» (щодо забезпечення прав і соціальних гарантій працівників апарату Вищої ради юстиції та секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів)» (№4044а). Пропонується тимчасово, до обрання очільників ВРЮ та ВККС, надати право керівникам секретаріатів згаданих органів вирішувати питання щодо забезпечення реалізації трудових прав і соціальних гарантій працівників апарату ВРЮ та секретаріату ВККС. Як нагадав голова комітету Сергій Ківалов, законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» повноваження членів ВККС та ВРЮ, крім тих, що входять до останньої за посадою, були припинені. Через це робота цих органів заблокована, а конституційні права працівників їх секретаріатів порушуються.
«Склалася така ситуація, що працівники секретаріатів згаданих органів не можуть піти в щорічну відпустку чи відпустку по догляду за дитиною, звільнитися. Може, незабаром ВРЮ та ВККС будуть сформовані. Але поки цього не сталось, аби не порушувати прав і гарантій працівників, потрібно тимчасово наділити відповідними повноваженнями керівників секретаріатів», — наголосив С.Ківалов. За словами очільника секретаріату ВРЮ Ольги Булки, деякі працівники цього органу мають бути звільнені у зв’язку з досягненням пенсійного віку, 6 осіб бажають звільнитись у зв’язку з переходом на іншу роботу, 4 працівниці планують узяти відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. О.Булка зауважила: 60% працівників (усього у секретаріаті працює 175 осіб) мають право на щорічну відпустку, але не можуть ним скористатися.
До речі, головне науково-експертне управління парламенту вважає, що надання керівникам секретаріатів згаданих установ можливості призначати людей на будь-які посади в цих відділах було б недоречним в умовах, коли робота ВРЮ та ВККС фактично зупинена. Тому управління запропонувало додати, що керівники секретаріатів можуть вирішувати питання забезпечення реалізації трудових прав і соціальних гарантій працівників, за винятком призначень на посади.
Секретар комітету Леонід Ємець зауважив, що цю проблему потрібно розв’язувати глобально, тобто докладати максимум зусиль для формування нового складу ВРЮ та ВККС, а не вносити тимчасові законодавчі зміни.
«Ми не можемо розглядати питання щодо призначення членів ВРЮ. А знаєте чому? Тому що Голова ВР повинен внести до комітету відповідне подання. У нас такого документа немає», — пояснив С.Ківалов. Він запропонував, аби Л.Ємець від імені комітету звернувся до спікера. Тоді процедура призначення членів ВРЮ була б запущена. А поки що, вирішила більшість комітетників, варто вдатися до «симптоматичної терапії»
© Закон і Бізнес