flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Уряд пропонує змінити оподаткування зарплати

07 серпня 2014, 13:33

Такий підхід на 700 грн збільшить доходи простих громадян

 

Наразі сплачується два платежі із зарплатні: 41% єдиного соціального внеску і податок на доходи фізичних осіб - іще 17%.

Таке навантаження на фонд оплати праці на 20 % перевищує показники країн-членів Європейського Союзу, зазначив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, презентуючи зміни до податкового законодавства на засіданні Уряду.

Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі КМУ, Уряд виносить на обговорення кілька варіантів підходів «якісних і кардинальних змін» в оподаткуванні заробітної платні.

Один із варіантів полягає в наступному: «Ми пропонуємо встановити фіксовану плату будь-якому працюючому з мінімальної заробітної платні, яка буде складати 41%. Далі все, що вище мінімальної заробітної платні, ми пропонуємо оподатковувати не 41%, а 15%. Майже трикратне зменшення єдиного соціального внеску».

Інша модель - ставимо оподаткування мінімальної заробітної платні в розмірі 37%, зменшуємо таким чином базу на 4%, але оподатковуємо тоді не 15%, а 19% всі суми, які вищі за мінімальну заробітну платню, пояснив Глава Уряду.

Наприклад, пояснив А.Яценюк, середній розмір заробітної платні в Україні - 3650 гривень, три мінімальні заробітні платні. За діючим порядком загальна сума платежів до бюджету із цих коштів становить 2126 гривень. За моделями, які пропонує Уряд, з 3650 гривень платежі до бюджету зменшуються практично на 700 гривень, що означає збільшення на 700 гривень доходів простих громадян.

«У реформі єдиного соціального внеску наша пропозиція - оподаткування мінімальної заробітної платні за чинною ставкою, а всього, що вище, - на рівні 15%», - повідомив Глава Уряду.

Для того, аби не виникло «провалів» у Пенсійному та інших фондах, Уряд пропонує діяти «за принципом соціальної справедливості - змінити систему оподаткування доходів фізичних осіб»: «Хто заробляє більше, той платить більше. Хто заробляє менше, той платить менше».

Кабінет Міністрів запропонував шість моделей оподаткування доходів фізичних осіб. Глава Уряду звернувся до підприємців при обговоренні цього питання вибрати найбільш оптимальну модель оподаткування доходів фізичних осіб.

Окрім того, Уряд пропонує уніфікувати ставки для пасивних доходів фізичних осіб: «Зараз їх дуже багато. Якщо різні ставки, то всі тікають від оподаткування. Ми вважаємо, що до пасивних доходів повинна застосуватися єдина ставка – 15%». Ця ставка не застосовуватиметься до дивідендів, адже з них сплачуються податок на прибуток.

Арсеній Яценюк також повідомив, що Державна фіскальна служба пропонує кардинально змінити підходи в адмініструванні податків, зокрема, встановити єдиний звітний період: «Всі звіти подаються один раз на квартал». Окрім того, Державна фіскальна служба введе систему єдиного вікна подання звітності.

 

© Закон і Бізнес