Неналежне виконання військово-транспортного обов’язку (ухилення, невиконання) керівниками підприємств – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Такі зміни до ст. 336 Кримінального кодексу України запропоновані законопроектом «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації» №4710, який сьогодні було прийнято парламентом в першому читанні.
Нагадаємо, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» виконання військово-транспортного обов’язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом України шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.
Проектом, зокрема, передбачається зобов'язати банки та інші фінансові установи призупинити нарахування відсотків та пені боржникам, що були призвані на військову службу під час мобілізації, гарантувати збереження робочих місць і рівня заробітної плати за мобілізованими до лав Збройних Сил та Національної гвардії.
Згідно з проектом, під час відновлення на роботі осіб, призваних на військову службу, в т.ч. держслужбовців, не можуть проводитися будь-які додаткові перевірки.
Документом також пропонується встановити, що держава припиняє на період служби нарахування податків та інших зборів, що вимагаються від підприємця-фізичної особи, що був призваний під час мобілізації.
© Закон і Бізнес