Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів передбачає аналіз НПА та проектів НПА на наявність корупційних чинників та підготовку пропозицій щодо їх усунення. Експертиза діючих НПА почнеться з 1 січня 2014 р.
Як передає ЮРЛИГА, наказом від 05.08.2013 р. № 1608/5 Мін'юст затвердив Порядок проведення антикорупційної експертизи.
Відповідно до Порядку завданнями антикорупційної експертизи є:
1) проведення комплексного дослідження нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів з метою виявлення корупційних чинників;
2) підготовка обгрунтованих висновків про наявність або відсутність у нормативно-правових актах і проектах нормативно-правових актів корупційних норм, надання пропозицій та рекомендацій щодо їх усунення.
Антикорупційна експертиза діючих нормативно-правових актів здійснюється щодо законів, актів Президента та Кабміну в таких сферах:
1) прав і свобод людини і громадянина;
2) повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
3) надання адмінпослуг;
4) розподілу та витрачання коштів держбюджету і місцевих бюджетів;
5) конкурсних (тендерних) процедур.
Для здійснення антикорупційної експертизи діючих нормативно-правових актів Мін'юст може залучати фахівців держорганів, інших підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об'єднань (за згодою). Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться як складова частина їх правової експертизи. Результати проведення антикорупційної експертизи відображаються у висновку Мін'юсту за результатами його правової експертизи, в якому робиться загальний висновок про наявність корупційних чинників і подаються пропозиції щодо можливих шляхів доопрацювання проекту нормативно-правового акта в разі їх виявлення.
Встановлено, що антикорупційна експертиза діючих нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів проводиться структурними підрозділами апарату Мін'юсту, відповідальними за здійснення правової експертизи. Антикорупційна експертиза діючих нормативно-правових актів проводиться з 1 січня 2014 року.
Джерело: http://www.zib.com.ua