flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Прокурорський нагляд не може підміняти собою правосуддя - юрист

15 серпня 2013, 13:03

 Прийняття нового закону «Про прокуратуру», проект якого підготувала Адміністрація Президента, допоможе привести повноваження прокуратури в Україні у відповідність до норм Конституції і позбавити наглядовий орган непритаманних йому функцій.

Коментуючи новий законопроект, старший юрист ЮК «Правовий альянс» Євген ЩЕГЛОВ нагадав, що на сьогоднішній день прокуратура зберегла більшість функцій, які їй не властиві й з якими вона, по суті, не справлялася. Прийняття такого закону допоможе привести повноваження прокуратури в Україні у відповідність до норм Конституції, додав він.

«В запропонованому законі вилучено такі анахронізми, як контроль прокурора за брухтом, лісом та іншими сферами господарського життя, щодо яких діють дуже багато інших контрольних державних інстанцій», - зауважив юрист. Концентрація на питаннях кримінального провадження та боротьби з корупцією, за словами Є.Щеглова, є правильним кроком, продиктованим здоровим глуздом.

«Прокурорський нагляд не може підміняти собою правосуддя, тим більше з тією ефективністю, яка зараз існує в прокуратурі», - підкреслив юрист.

Він нагадав, що чинна редакція закону передбачає право прокурора мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, зокрема й за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну таємницю або інформацію з обмеженим доступом.«Зараз прокурор може письмово вимагати надання у визначений ним строк документів і матеріалів, видачі необхідних довідок, у тому числі щодо операцій і рахунків юридичних осіб та інших організацій, для вирішення питань, пов’язаних з перевіркою. Також прокурор може отримувати від посадових та службових осіб і громадян усні або письмові пояснення, у тому числі шляхом виклику відповідної особи до органу прокуратури», - пояснив юрист.

Позитивом проекту нового закону Є.Щеглов вважає те, що ці повноваження не застосовуються щодо осіб приватного права. «Прокурор зможе отримувати документи в органах державної влади та місцевого самоврядування, фондах соціального страхування. Прокурор зможе отримувати усні або письмові пояснення від посадових та службових осіб організацій публічного права за їх згодою», - відмітив правник.

Думки інших юристів з приводу нового законопроекту читайте найближчому числі газети «Закон і Бізнес».

Джерело: http://www.zib.com.ua