flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Протокол за правилами

19 серпня 2013, 10:27

 В Апеляційному суді м.Києва запланували проведення семінарів для голів райсудів та секретарів засідань. Про це їм повідомили на черговій нараді. Учасникам заходу озвучили статистичні дані щодо роботи райсудів у певних категоріях справ, а також наголосили на необхідності своєчасно направляти справи до апеляційної інстанції.

На початку наради, голова Апеляційного суду м.Києва Антон Чернушенко повідомив керівникам райсудів, що 21 серпня в приміщенні очолюваної ним установи відбудеться семінар. Задля покращення якості оформлення процесуальних документів планується проведення семінарського заняття з секретарями щодо правильності оформлення й ведення журналів і протоколів судових засідань. Окрім цього, очільник суду звернув увагу присутніх на необхідність вчасно направляти справи до апеляційної інстанції. Не залишилося поза увагою й питання щодо порядку розгляду заяв про самовідвід судді апеляційної інстанції.

Заступник А.Чернушенка Марія Приндюк звернула увагу присутніх на лист Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду клопотань про зміну підсудності на підставі ч.3 ст.34 Кримінального процесуального кодексу України за даними касаційної інстанції» від 29.07.2013.

Крім того, вона розповіла про можливість затвердження угод між потерпілим та обвинуваченим щодо злочинів невеликої тяжкості, а також наголосила на тому, що слід бути особливо уважним при затвердженні угод, стороною в яких є неповнолітні особи. Також М.Приндюк проаналізувала статистичні дані щодо певних категорій справ, наголосила на важливості питання застосування запобіжного заходу й зазначила, що необхідно чітко розмежовувати обов’язки, покладені на підозрюваного, та строк їх дії. Особливу увагу доповідачка приділила правильності оформлення й ведення журналів та протоколів судового засідання, а також вказала на важливість своєчасного направлення справ до апеляційного суду. З планом фінансування судів на ІІ півріччя присутніх ознайомив начальник Територіального управління Державної судової адміністрації у м.Києві Олександр Сімановський. Він зазначив, що вирішено питання матеріально-технічного забезпечення райсудів, проведено тендер на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, а також наголосив на тому, що триває активна співпраця між керівниками апарату та ТУ ДСАУ.

Того ж дня в АСК відбулася чергова нарада з суддями палати з розгляду цивільних справ. Зібрання провела заступник голови установи Наталія Антоненко. Захід розпочався з обговорення інформації про діяльність судової палати з розгляду цивільних справ у І півріччі. Також Н.Антоненко оголосила результати роботи палати за липень цього року. Зокрема, вона зазначила, що в минулому місяці на розгляд надійшло 1556 апеляційних скарг, з яких 1287 розглянуто. Крім того, заступник голови проаналізувала надходження і розгляд тих справ, у яких визначена спеціалізація.

Н.Антоненко повідомила про те, що завершено роботу над узагальненням на тему «Правові аспекти застосування положень цивільного законодавства про регрес і суброгацію при вирішенні спорів при визначенні шкоди», а нині розробляється узагальнення про застосування законодавства, яке регулює питання щодо іпотеки й заставленого майна.

Крім того, доповідачка розповіла присутнім, що Рада суддів загальних судів спільно з ДСАУ готує проект нової Інструкції з діловодства та запропонувала ознайомитися з ним і внести необхідні зауваження та пропозиції. Також вона розповіла учасникам наради про причини скасування ВСС ухвал апеляційної інстанції.

Суддя палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м.Києва Вікторія Соколова у своєму виступі надала пояснення щодо запиту Печерського райсуду м.Києва щодо причин застосування п.3 ч.7 ст.203 Цивільного процесуального кодексу. Окрім цього, присутні обговорили питання щодо розподілу справ, передання їх до канцелярії суду, а також навантаженості законників.

Джерело: http://www.zib.com.ua