Парламентарі задумалися над визначенням мінімального часу прогулянок засуджених. Наразі прописано лише максимальний.
Відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу засудженим до арешту надається прогулянка тривалістю до 1 год., а неповнолітнім — до 2 год. Вагітним жінкам і жінкам, які мають при собі дітей, а також хворим із дозволу лікаря та за їх згодою тривалість щоденної прогулянки законодавством встановлюється близько 2 год. При цьому, як зазначають оглядачі, відсутність чітко прописаного часу на прогулянки дозволяє адміністрації установи виконання покарань визначати зручну для них тривалість перебування засуджених на свіжому повітрі залежно від особистої зацікавленості.
Разом з тим Мінімальними стандартами правил поводження з в’язнями від 30.08.55 та Європейськими пенітенціарними правилами від 11.01.2006 встановлено, що кожен ув’язнений повинен мати можливість не менше 1 год. щодня займатися фізичними вправами на відкритому повітрі, якщо це дозволяє погода.
Підняти вітчизняні норми до міжнародних стандартів вирішила нардеп Тетяна Слюз (ВО «Батьківщина»), яка підготувала проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення перебування ув’язнених на відкритому повітрі)» (№3108). Документом передбачено, що прогулянка засуджених має тривати не менше ніж 1 год., а неповнолітніх, вагітних жінок і хворих осіб, які перебувають за гратами — щонайменше 2 год.
Джерело: http://www.zib.com.ua