У Вищому адміністративному суді України відбувається круглий стіл для журналістів та прес-секретарів на тему «Методи спілкування зі ЗМІ», передає кореспондентка "ЗіБ".
Цей захід відбувається в рамках проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні». Він складається з чотирьох компонентів, зокрема, один із них – компонент D «Підвищення обізнаності громадськості щодо адміністративного судочинства».
За словами керівника апарату ВАС Станіслава Которобая, на жаль, обізнаність громадськості про роботу суду далека від ідеалу. «Іноді хибне враження про роботу суду створюють ЗМІ», - зауважив він.
Суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус зазначив, що коли він був головою суду, його робочий день розпочинався з кави з прес-секретарем. Під час ранкової розмови вони обговорювали актуальні питання щодо того, як подати ту чи іншу інформацію, по які події розповісти громадськості. «Прес-секретар – права рука голови суду», - наголосив В.Валанчус.
За його словами, часто судді думають, що їхня справа - прийняти рішення і все. «Але сьогодні суди не можуть «говорити» лише за допомогою рішень», - зауважив В.Валанчус.
На його думку, аби рішення, які приймає суд, були зрозумілими як для журналістів так і для громадськості, одним із завдань прес-секретарів є «трансформація нудної сухої мови рішень» на зрозумілу для журналістів і громадян.
Його позицію підтримав спеціаліст зі зв’язків з громадськістю національної судової адміністрації Швеції Йєспер Ніцше. Він також вважає, що рішення стають більш доступними для розуміння, якщо вони «перекладені на нормальну мову». А взагалі, на його думку, прес-секретар – це сполучна ланка між судом та журналістами. Тому робота прес-секретаря полягає в тому, щоб сформувати схвальне ставлення у суддів до журналістів, а у журналістів - до суддів.
Адже від того, що напишуть чи розкажуть ЗМІ, залежить громадська думка, бо, як відомо, найчастіше інформацію про те, які резонансні справи розглядаються в судах, як організовується робота суду, люди дізнаються з преси, Інтернету, телебачення.
Джерело: http://www.zib.com.ua