У Німеччині федеральний суд постановив, що онлайнові файлообмінні сервіси зобов’язані відстежувати вхідні посилання, щоб виявляти файли, які порушують авторські права. Подібна ухвала була винесена в рамках судового спору між німецькою правозахисною організацією Gema та інтернет-сервісом RapidShare.
У 2009 р. Gema подала позов проти RapidShare, заявивши, що понад 4800 файлів, розміщених на сервісі, порушують авторські права партнерів Gema.
У RapidShare говорять, що із загальної частки розміщуваного контента всього на 5—6% поступають скарги. Тобто в добу тут розміщується близько 500 тис. файлів, але скарги поступають лише на 30 тис. з них. Раніше правозахисна організація виграла справу в суді нижчої інстанції, але тоді RapidShare оскаржила ухвалу. Зараз аналогічне рішення було
прийняте судом вищої інстанції. Раніше суд ухвалив, що сама по собі така бізнес-модель обміну файлами не створена для порушення авторських прав як така, але вона стимулює незаконний файлообмін.
Тут, на відміну від хмарних сервісів, користувачі без стартової оплати можуть розміщувати файли, тоді як преміум-акаунтами, як правило, користуються ті, хто «хостить» нелегальні файли у великих масштабах. «RapidShare забезпечує незаконне розміщення і скачування, тому ресурс повинен відстежувати дані, доступні на його платформі, — вказав суд. — Як вони це робитимуть, нас це не стосується, головне те, що повинна бути система моніторингу».
Також у постанові суду йдеться, що вердикт стосується не тільки RapidShare, але й усіх інших файлообмінних сервісів, які працюють на німецькому ринку.