Міністерство доходів і зборів виступило з ініціативою щодо скорочення часу і централізації перевірок підприємств: контролюючі органи будуть погоджувати свої плани виїзних перевірок комерційних структур і проводити їх одночасно.
Відповідний проект постанови Кабміну підготувало Міндоходів, передає UBR.
При цьому одночасні перевірки повинні проводитися у разі календарного збігу перевірок в окремо взятому кварталі щодо конкретної юридичної особи.
"Передбачається зменшення втручання у господарську діяльність суб'єктів господарювання за рахунок одночасного виходу на планову перевірку" , - йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.
Якщо проведення одночасної перевірки
контролюючими органами з яких-небудь причин неможливо, суб'єкт господарювання повинен узгодити їх терміни і умови з тим, щоб вони не відображалися на ході його економічної діяльності.
Згідно з документом, спільні плани перевірок потрібно погоджувати з Міндоходів не пізніше 20- го числа останнього місяця перед кварталом, а попереджати підприємців та інші контролюючі органи потрібно буде за 10 днів до початку "аудиту". Про всі знайдені під час перевірки порушення також буде необхідно інформувати Міндоходів .
Експерти в цілому позитивно оцінюють дії Міндоходів. "Бізнес давно вимагає від контролюючих органів менше перевірок або, якщо йде перевірка підприємства, то щоб її здійснювали всі контролюючі органи одночасно, щоб було простіше організувати процес спілкування з ними. Ідея Міндоходів правильна, і якщо вона буде реалізована на практиці, то це може в кілька разів зменшити кількість часу, який витрачає підприємство на спілкування з перевіряючими. На даний момент усі міжнародні рейтинги вказують на велику кількість часу, який
необхідно українському бізнесу для спілкування з контролюючими органами", - відзначає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
У той же час експерти не очікують, що спільні перевірки призведуть до зростання надходжень до бюджету. "Швидше за все, що від ініціативи Міндоходов обсяги надходжень до бюджету не зростуть, проте підприємства отримають більше часу працювати без спілкування з перевіряючими і це може позитивно позначитися на зростанні його доходів", - переконаний Олександр Охріменко.
Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, у свою чергу, пообіцяв, що на фермерів зменшиться тиск контролюючих органів. А для оперативного вирішення питань сільгоспвиробників міністерство ініціює щотижневі зустрічі аграріїв з представниками держустанов.
www.zib.com.ua