flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Реєстрацію оренди землі можуть спростити

17 вересня 2013, 16:00

 

У парламенті мають намір удосконалити процедуру державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільгосппризначення.

 

Народний депутат України Олег Кулініч за участю Української аграрної асоціації розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 3237 від 12.09.2013).

На думку експертів УАА, діюча система реєстрації права оренди земель сільгосппризначення - одна з найбільших проблем для українських аграріїв.

Для реєстрації права оренди необхідно, щоб власником було зареєстровано право власності на земельну ділянку. В Україні власники орних земель - це, переважно, літні люди, яким фізично важко особисто займатися оформленням документів. У

результаті багато хто з аграріїв не можуть зареєструвати права оренди і змушені працювати в напівлегальних умовах при тому, що мають абсолютно офіційно укладені договори, за якими платять власникам землі орендую плату.

«Законопроект № 3237 покликаний удосконалити процедуру державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільгосппризначення. Його прийняття дозволить значно спростити і прискорити реєстрацію прав оренди і буде сприяти більш швидкому та ефективному наповненню Державного реєстру прав даними про права власності на земельні ділянки», - зазначив глава УАА Володимир Макар.

Основні положення законопроекту :

- державна реєстрація права власності на земельну ділянку, оформленого до 1 січня 2013 р., здійснюється на підставі заяви, поданої власником, орендарем чи уповноваженою ними особою, одночасно з державною реєстрацією права власності на таку ділянку;

- подача власником або орендарем заяви про

реєстрацію прав оренди земельних ділянок відбувається не тільки в письмовій, а й в електронній формі;

- забезпечується безперешкодний доступ нотаріусів до відомостей Державного земельного кадастру в електронному вигляді, в т.ч. надається можливість формування виписки з Держземкадастру про земельну ділянку;

- Кабінет Міністрів до 1 січня 2015 р. зобов'язаний забезпечити автоматизоване перенесення записів Державного реєстру земель до Державного реєстру прав;

- вводиться відповідальність реєстраторів за порушення встановлених законом строків внесення відомостей до Держреєстру, вимагання не передбачених законом документів у вигляді штрафу в розмірі від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

www.zib.com.ua