Авторитетні правозахисники та громадські діячі зустрілися, щоб створити новий незалежний колегіальний орган (раду) громадського нагляду за діяльністю системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Як повідомили виданню "Закон і Бізнес" в Міністерстві юстиції, перша робоча зустріч ініціативної групи юристів і громадських діячів зі створення експертної ради відбулася 28 лютого. Її учасники обговорили можливий формат роботи групи та порядок денний експертної підтримки. Так, експерт Центру політико-правових реформ з адміністративно-деліктного права та кримінальної юстиції Микола Хавронюк зупинився на важливості подальшого зміцнення системи надання захисту затриманим особам на ранніх стадіях кримінального провадження і запропонував допомогу в експертизі проектів нормативно-правових актів, які стосуються цих питань.
Про необхідність підтримки адвокатів, які надають гарантований державою захист, зокрема в інформаційному полі, висловилась письменник, адвокат і правозахисник Лариса Денисенко. «Експертна група може виконувати функції медіатора між професійними і громадськими спільнотами та системою безоплатної правової допомоги,» - зазначила вона.
Голова Правління громадської організації «Центр Громадянських Свобод» та координатор ініціативи «Євромайдан SOS» Олександра Матвійчук підкреслила важливість відмови від спроб поділу адвокатів на тих, хто надає правову допомогу коштом держави, і тих, хто цього не робить. Натомість вона запропонувала формувати ставлення до адвокатів виключно, виходячи з критеріїв професіоналізму і порядності.
Ініціативу створення експертної групи підтримали й представники Української фундації правової допомоги.
Учасники домовились на наступній зустрічі обговорити проект установчого документу, який має врахувати думки, висловлені під час обговорення.
Після утворення ради їй буде запропоновано самостійно визначити порядок формування власного складу та регламенту роботи, а порядок взаємодії між Координаційним центром та радою планується визначити на засадах угоди.
http://zib.com.ua